Głównym celem projektu „Mogę więcej” w szkole Podstawowej nr 60
w Gdańsku jest podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej. Realizacja projektu umożliwi jego uczestnikom podniesienie umiejętności językowych lub odświeżenie znajomości języka angielskiego podczas szkoleń odbywanych za granicą. W projekcie przewidziano również podniesienie kompetencji technologicznych.

Do projektu zgłosiło się 50% kadry co świadczy o wyjątkowej motywacji
i chęci podnoszenia swoich kompetencji.  Uczestnicy wyjazdu szkoleniowego zdobytą wiedzą i doświadczeniem podzielą się z pozostałymi pracownikami swojej placówki, rodzicami i uczniami a także z innymi szkołami z regionu.  Udział w projekcie to szansa nie tylko na podniesienie kwalifikacji nauczycieli i doskonalenie posiadanych umiejętności, ale również na podniesienie jakości pracy szkoły, jako placówki oświatowej oraz na nadanie jej europejskiego wymiaru.